"Enter"a basıp içeriğe geçin

İlkeler

  • Bilimsellik: Disleksi.Org web sitesinde yer alan tüm içeriğin temel dayanak noktası bilimdir. Bilimsel olmayan hiçbir veriyi varsayımsal dahi olsa içeriklerinin merkezine yerleştirmez, yazıların temel dayanaklarının bilimsel veriler olmasına dikkat eder.
  • Sorgulanabilirlik: Yazılan tüm yazılar sorgulamalara, itirazlara, düzeltmelere açıktır. Okuyucuların bu noktadaki katılımları önemsenir.
  • Bilimsel etik: Sitede yer alan tüm içerikte yazarların bilimsel etik dahilinde, kullandıkları veriye kaynak göstermeleri önemsenir. Temel noktalarda kaynaklara dayanmayan verileri paylaşmamaya özen gösterir.
  • Yalnızca bilgi temeline dayanma: Üretilmiş olan içeriğin temel amacı alan üzerinde araştırmalar yapan öğrencilere, ailelere ve diğer bireylere yalnızca bilgi vermektir. Hiçbir zaman bireye özgü kararlar alınmasında bir araç olduğunu iddia etmez.
  • Sadelik: Disleksi.Org kullanıcılarına en sade okuma deneyimi sağlar. Kullanıcısını hiçbir zaman reklamlara boğmayacağını taahhüt eder.
  • Gizlilik: Kullanıcılardan elde edilmiş tüm veriler, kendi isteği alınması durumu haricinde, gizlilik ilkesi çerçevesinde hiçbir kişi, kurum, ve yapıyla paylaşılmaz.

Mustafa Özkara

Okul öncesi öğretmeni, neredeyse bir özel eğitim öğretmeni. Özel eğitim alanında yüksek lisans öğrenimini sürdürüyor ve çeşitli mecralarda eğitim ile ilgili içerikler üretiyor.

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir